Головна / Історія

Історія

Галузь охорони здоров’я міста Тернополя, надаючи медичну допомогу населенню, вносить вагомий внесок у здоров’я територіальної громади, тим самим розвиває її фізичний, економічний та соціальний потенціал.

Відділ охорони здоров'я створено у 1972 році .

Першим завідувачем відділу була Козак Валентина Борисівна.

З 1983 року по 1990 рік завідувач відділу -  Савчишина Надія Василівна.

З 1990 року по 1992 рік завідувач відділу - Заводович Юрій Стефанович.

З 1992 року відділ охорони здоров‘я перейменовано в управління охорони здоров‘я і начальником управління до 1995 року призначено Дзісяка Олега Миколайовича.

З 1996 по 2005 рік начальник управління - Бурдик Іван Сафронович.

З 2005 року по 1 червня 2010 року начальник управління - Бліхар Василь Євгенович.

З 4 жовтня 2010 року по 4 лютого 2011 року начальник управління - Ярмоленко Ольга Маркіянівна.

3 лютого 2011 року управління охорони здоров‘я реорганізовано у відділ охорони здоров‘я та медичного забезпечення, начальником відділу призначено Левчука Ростислава Дмитровича.

У відділі охорони здоров'я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради функціонує 2 сектори:

- сектор медико-профілактичної роботи (тел. 25-08-39)

- сектор  економічної роботи та бухгалтерського обліку (тел. 52-56-98).

Відділ охорони здоров′я та медичного забезпечення організовує матеріально-фінансове забезпечення установ охорони здоров’я, розподіляє кошти та здійснює контроль за економним їх витрачанням в підпорядкованих закладах, організовує  лікувально-профілактичну допомогу населенню, розробляє та проводить заходи щодо охорони материнства та дитинства, проводить роботу щодо укомплектування установ охорони здоров’я кадрами, розробляє та подає на розгляд міської ради пропозиції щодо будівництва, реконструкції і ремонту приміщень установ охорони здоров’я, здійснює контроль за виконанням вказаних робіт, вивчає стан здоров’я населення, розробляє і вживає заходи для профілактики захворювань, зниження захворюваності, організовує і контролює проведення заходів цивільної оборони в закладах, підвідомчих управлінню охорони здоров’я.

Сьогодні Відділу підпорядковані 8 лікувально-профілактичних закладів: міська комунальна лікарня швидкої допомоги; міська комунальна лікарня №2; міська дитяча комунальна лікарня; міський комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги»; міська комунальна стоматологічна поліклініка; міська комунальна дитяча стоматологічна поліклініка, комунальне некомерційне підприємство «Міська комунальна лікарня №3»; комунальне некомерційне підприємство «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр».

В лікувально-профілактичних закладах міста працює 3718 медичних працівників, в тому числі 900 лікарів (серед яких 217 – лікарі первинної ланки), 1543 – середній медичний персонал, 725 – молодший медичний персонал.

Робота медичної галузі міста спрямована на поліпшення доступності та якості медичної допомоги мешканцям. В закладах охорони здоров′я запроваджено стандарти професійного спілкування.

Для покращення зв'язків з громадськістю виділено телефонний номер "гарячої лінії" (тел. 25-08-39), створено електронну пошту - voz_ta_mz@ukr.net. Також, крім даного веб-сайту, функціонує сторінка Відділу у соціальній мережі facebook за посиланням https://www.facebook.com/cityzdrav/ 

Відділ охорони здоров‘я та медичного забезпечення постійно працює над удосконаленням мережі та структури лікувально-профілактичних закладів, робить все можливе, щоб вона була зорієнтована на пацієнта, доступною для людей, економною та ефективною.